1. معرفی رشته ریاضی و کتاب ها و شغل های این رشته
  23/04/2019

  معرفی رشته ریاضی و کتاب ها و شغل های این رشته

    معرفی رشته ریاضی و کتاب ها و شغل های این رشته

  special

  اگر قصد دارید در پایه دهم وارد رشته ریاضی فیزیک شوید این پست را به طور کامل مطالعه نمایید .

  مشاوره معرفی رشته ریاضی

  اگر قصد دارید در آینده مهندس شوید و در کارهای عمران و ساخت و طراحی مشغول به کار شوید رشته ی ریاضی بهترین گزینه برای شما می باشد . دانش آموزان پایه نهم متوسطه که در سال آینده وارد پایه دهم می شوند و حساس ترین انتخاب خود را برای زندگی آینده که همان انتخاب رشته و شغل در آینده می باشد

  انجام می دهند . هر یک از دانش آموزان در هنگام انتخاب رشته در پایه نهم و دهم باید به استعداد و توانایی و علاقه خود در مورد رشته ای که می خواهند در آینده میخواهند در آن ادامه تحصیل داشته باشند باید واقف باشند .

  در مسیر انتخاب رشته پایه نهم به دهم باید از کمک ها مشاورین و والدین بهترین استفاده نمود . گام اول در انتخاب رشته ریاضی این است که آیا به آن علاقه دارید . گام بعدی این می باشد که آیا در دروس مربوط به رشته ی ریاضی مانند درس ریاضیات استعداد و توانایی کافی را دارید .

  گام بعدی این می باشد که آیا از شغل های مربوط به رشته ی خود آگاهی کامل دارید . در ادامه به بررسی و معرفی کامل رشته ی ریاضی و کتاب های این رشته در پایه متوسطه دوم و همچنین شغل های این رشته خواهیم پرداخت .

  آیا رشته ریاضی مناسب انتخاب است

  یکی از مطالب بسیار مهم و سوال برانگیز برای تمامی دانش آموزان و والدین این است که آیا رشته ی انتخابی ( رشته ریاضی ) در آینده جایگاه و شغل مناسبی را برای فرد ایجاد میکند یا خیر . در واقع هدف هر دانش آموزی از تحصیل رسیدن به شغلی مناسب در آینده می باشد .

  در سال های گذشته میزان پذیرش دانشجو در رشته ریاضی بسیار زیاد بوده و همچنین بازار کار این رشته در وضیعت معمولی قرار دارد و نسبت به رشته ی تجربی در رده ی پایین تر قرار میگیرد اما به طور قطع در صورتی که در یکی از رشته های معتبر پذیرش شوید آینده ای کاری خوبی خواهید داشت .

  شغل ها و رشته های گروه ریاضی

  در این بخش تعدادی از رشته ها که در واقع در آینده شغل هر دانشجویی می باشد را نام خواهیم برد و جهت مشاهده لیست کامل رشته های دانشگاهی به پست معرفی کنکور ریاضی مراجعه نمایید .

  تعدادی از رشته ها شامل مهندسی برق ، مهندسی مکانیک ، مهندسی نفت ، مهندسی هوافضا ، مهندسی دریا ، مهندسی دریانوردی ، هوانوردی ، آمار  و … می باشد .

  معرفی درس های عمومی رشته ریاضی

  دروس عمومی رشته ی ریاضی که در پایه های دهم و یازدهم و دوازدهم تدریس می گردد و از منابع اصلی طرح سوال در بخش دروس عمومی می باشد شامل نگارش و فارسی ، عربی ، دینی و زبان انگلیسی می باشد .

  به جز دروس ذکر شده دروس عمومی دیگری نیز در این رشته تدریس می شود اما در کنکور سراسری ریاضی مورد سوال واقع نمیشود .

  معرفی درس های اختصاصی رشته ریاضی

  دروس اختصاصی رشته ریاضی شامل ریاضیات ، فیزیک ، آمار و احتمال ، هندسه ، حسابان ، گسسته و شیمی می باشد که از منابع اصلی طرح سوال در بخش سوالات تخصصی رشته ی ریاضی است .

  شرایط ورود به رشته ریاضی

  برای ورود به رشته ی ریاضی باید :

  نمره ریاضی 14 و نمره علوم تجربی 13 باشد .

  نمرات دروس علوم تجربی و ریاضی در پایه هفتم و هشتم با ضریب یک و نهم با ضریب 3 محاسبه می گردد .

  مجموع سه نمره کسب شده در درس ریاضی  و علوم تجربی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد .

  مجموع نمرات کسب شده در سال هفتم و هشتم و نهم در دروسی که با رشته ی تجربی مرتبط هستند با درنظر گرفتن ضریب حداقل 252 باشد به عبارت دیگر معدل دانش اموز حداقل 14 باشد تا بتواند وارد رشته ی ریاضی شود .

  دیدگاه خود را بنویسید

    Subscribe  
  اطلاع از
  ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشند.
 2. store
  فروشگاه ایران کلاس