1. تدريس واحد درسي ذهن آگاهي در مدارس كشور اروپايي انگليس
  اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸

  تدريس واحد درسي ذهن آگاهي در مدارس كشور اروپايي انگليس

   تدريس واحد درسي ذهن آگاهي در مدارس كشور اروپايي انگليس

  دولت انگلیس اعلام کرد: به زودی دانش‌آموزان این کشور تحت آموزش تکنیک “ذهن آگاهی” یا “حضور در لحظه” (mindfulness) به عنوان یک واحد درسی جدید قرار می‌گیرند.

  به گزارش ایسنا، ریاضی، علوم و تاریخ از جمله دروسی هستند که در تمامی مدارس انگلیس آموزش داده می‌شوند اما طبق برنامه جدید دولت این کشور قرار است با افزوده شدن یک واحد درسی جدید، صدها دانش‌آموز در مدارس انگلیس تحت آموزش تکنیک حضور در لحظه قرار گیرند.

  طبق این برنامه جدید در حدود ۳۷۰ مدرسه در انگلیس دانش‌آموزان آموزش‌های مربوط به حضور در لحظه را به عنوان بخشی از دوره تحصیلی‌شان فرا می‌گیرند تا به بهبود سلامت روان آنان کمک شود.

  دولت انگلیس اعلام کرد: دانش‌آموزان با کمک کارشناسان سلامت روان با تکنیک‌های آرام‌سازی (relaxation)، تمرین تنفسی و دیگر روش‌ها آشنا می‌شوند تا به آنان کمک شود بتوانند احساسات خود را کنترل کنند. هدف از اجرای این برنامه مطالعه رویکردهایی است که در جهان به سرعت در حال تغییر، بهترین کارایی را برای جوانان دارد.

  به گزارش نیویورک تایمز، این برنامه چند ماه پس از آن تدوین شد که مطالعه انجام شده در انگلیس نشان داد یک هشتم از کودکان و نوجوانان پنج تا ۱۹ ساله در این کشور دست‌کم از یک نوع اختلال روانی رنج می‌برند.

  منبع: ايسنا

  دیدگاه خود را بنویسید

    Subscribe  
  اطلاع از
  ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشند.
 2. store
  فروشگاه ایران کلاس